Çarşamba , Nisan 14 2021

Firoşgeheke Nû ya Sîber: Kurtcekitap.com

Bi navê kurtcekitap.com firoşkeheke sîberî ya nû kete nav bazara kurdî de.

Ev malper li ser belavkirin û firoştina pirtûk û kovaran dixebite. Di malperê de curbicur pirtûk û kovar tên firotin lê malper behtir li ser pirtûkên ku mijarên wan kurd, kurdî, kurdistan û kurdistanîbûne radiwestê.

Em wek mabata Çandnameyê hevî dikin ku bi xebatên wisan xwendavanên kurd hesantir bigihin pirtûkan û xizmetên baştir ji bo neteweyê me bên kirin.

Niha jî ji bo baştir armanca malpera kurtcekitap.com’ê fehm bikin nivîsa di malpereda ya bi navê “Kîne Em” em ê ji were biweşênin. ji bo ku malper bi 2 zimana ye û pêşdebirina malperê dewam dike ev nîvîs bi tirkiyê. Em hevî dikin ku di demek kurt de ev malper kêmasîyên xwe temam bike û xizmeteke tam bide neteweyê me.

Kîne Em?

“Xwendin li pirtûk lime ” (okuma sizden kitap bizden) sloganı ile yola çıkan firmamızın  amacı; Kürt okurunun Kürtçe ya da Kürtler ile ilgili istediği bütün eserleri kendilerine ulaştırmak.

Bizler bu sıkıntıyı bir nebzede olsa giderme adına ‘kurtcekitap.com’ ailesi olarak Kürt yayınevleri ve Kürt okuyucuları arasında bir köprü olma azmi ile bu çalışmayı başlattık.

Bu ülkede maalesef Kürt dili ve Kültür üzerinde bulunan baskılar, Kürt dili ve Kültürünün yeteri kadar gelişmesine engel olmuş ve bugün Kürtçe dili, hak ettiği noktaya ulaşamamıştır. Son yıllarda daha önceye nisbeten Kürt basım ve yayını önündeki bazı engeller aşılmış ve bu minvalde birçok yayınevi açılmış. Fakat bu gelişmelere rağmen bazı noktalardaki sıkıntılar halen daha giderilememiştir. Bunlardan en önemlilerinden biri de Kürt okuyucunun, Kürt basılı eserlerine ulaşma ve onları temin etme sıkıntısıdır.

Resmi olarak ismimiz ‘Malbat Kitap’dır. Merkezimiz İstanbuldadır.

Herin malperê: https://www.kurtcekitap.com

About Rêvebirê Çandnameyê

Rêvebirê Çandnameyê

Check Also

Ji Weşanên NA Pirtûkeke Nû: Sûr û Toledo

Pirtûka helbestan a helbestvan Zerdeşt Cemal derçû. Pirtûka bi navê “Sûr û Toledo” ji aliye …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir